Dobre powody by blogować

IMG_2537Blogu mój blogu zaniedbałam Cię i Czytelników. Zbyt wiele działo się rzeczy pozablogowych od rana do nocy  i nagle bum! Mamy wspaniałe wieści. Po miesiącach zabiegów dzisiaj w Sali Malarstwa Gdańskiego Muzeum Narodowego w Gdańsku Pani Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz podpisali porozumienie na podstawie którego będą współdziałać na rzecz powstania Muzeum Sztuki Współczesnej na terenach postoczniowych. Powstanie więc i miejsce dla sztuki i szansa ochrony kilku postoczniowych obiektów.

Reporterzy szaleli i nie dali mi szansy. Pani Profesor w poświacie w centrum. Uda Marszałka po lewej ramię Prezydenta po prawej. Jak widzimy klasa polityczna preferuje fotogeniczne odcienie błękitu.  Wielki dzień. Pełnomocniczka do sprawy tej wznosi toast cydrem.

[fot. Aneta Szyłak]