Konferencja w najładniejszym muzeum Szwecji

Kalmar KonsthallTVH Ark
04/2008

Kalmar Konsthall TVH Ark 04/2008

Pilna Muzealniczka tym razem w trybie pilnym udała się do Kalmaru gdzie na międzynarodowej konferencji opowiadać będzie o wypracowanych w Gdańsku metodach pracy lokalnej i zakładaniu muzeum sztuki współczesnej w naszym mieście.

To już moja druga wizyta konferencyjna w Kalmarze, którego Muzeum Sztuki jest jednym z najładniejszych muzeów ever, a już na  pewno w Szwecji. Prosta, minimalistyczna forma została obłożona drewnianymi czarnymi panelami.Pomysł genialny w swojej prostocie. Budynek zaprojektowany w 2004 roku otrzymał w 2008 nagrodę Kasper Salin jako najlepszy budynek w Szwecji.  Budynek był na krótkiej liście wielu architektonicznych wyścigów, takich jak  Best new Cultural building at the World Architectural Festival w Barcelonie,  Mies van der Rohe Award 2009,  Helgo Prize 2008, był także finalistą Forum AID Award dla najlepszej architektury w krajach nordyckich 2008. Projekt Biura Tham i Videgard. Węcej informacji można znaleźć tutaj.

Foto: Åke E:son Lindman, dzięki uprzejmości Kalmar Konstmuseum