Gorący kurs sztuki feministycznej

covers4

Katy Deepwell, założycielka i redaktorka znakomitego magazynu poświęconego sztuce feministycznej n.paradoxa: international feminist art journal (do którego sporadycznie też coś popełniam), uruchomiła kurs on-line poświęcony feminizmowi w kontekście sztuki współczesnej o nazwie MOOC – całkowicie darmowy! Oparty jest głównie o zasoby internetowe i zawiera możliwości wewnętrznej interakcji. Polecam feministkom i feministom, artystkom i artystom, kuratorkom i kuratorom, krytyczkom i krytykom a także wszystkim, którzy chcą się dowiedzieć o co chodzi z tym feminizmem w sztuce i w ogóle. Dobry materiał uzupełniający, gdy się studiuje zagadnienia płci kulturowej, historię sztuki i kulturoznawstwo. Ja już założyłam sobie profil i będę zdobywać odznaki. A jak z Wami? Katy założyła wcześniej wydawnictwo KT Press wydające nie tylko magazyn, ale także inne publikacje. Szczególnie interesuje się w tej chwili jej osobiście zredagowaną książką Feminist Art Manifestos: An Anthology. Książki w wersji na czytniki, więc można je mieć rach i ciach. Jest MOOC!

A tak przy okazji, to magazyn Dissent właśnie opublikował materiały o strajkach kobiet na swojej stronie, więc także bardzo polecam!

Zdjęcie dzięki uprzejmości KT Press

Facebook photo