Nadesłane: Blueprint Magazine o Gdańsku, jego muzeach i projektach

78363DB1-BEFA-47A7-9406-A05874F146C5

Oderwawszy się podczas poprzedniego weekendu od służbowych obowiązków zajrzałam do wielu nieotwartych kopert z niespodziankami. No i jakie są przyjemne! Będę wrzucać posta o każdej po kolei, bo fajnie zobaczyć owoce pracy w druku. Dziś numer Blueprint Magazine poświęcony głównie Gdańskowi. Muzeum II Wojny Światowej, a raczej jego architektura, jest głównym, okładkowym  tematem numeru. Nie obyło się też bez informacji o obecnym politycznym sporze wokół MIIWŚ, a więc sprawa staje się coraz bardziej znana na świecie [Trzymacie kciuki, aby przekaz muzeum był nadal pacyfistyczny a profil międzynarodowy? Bo ja tak]. Ponieważ autora materiału Herberta Wrighta oprowadzałam dwa dni po Gdańsku i spijaliśmy kawki, zainteresował się także polską typografią w Drukarni. Obejrzał także bastiony eskortowany przez Amira, oglądał Dolne Miasto i Plac Wałowy na Starym Przedmieściu. W numerze jest także całostronicowy raport a Gdańska tego samego autora, a w nim pojawia się po raz pierwszy w druku nazwa powstającego w Gdańsku muzeum sztuki współczesnej. Tymczasem musicie drodzy czytelnicy obejść się bez spoilera, chyba, że doszukacie się na obrazkach. Zapraszam do lektury Blueprint Magazine.

Facebook photo

Google+ photo