NOMUS w budowie i inne sprawy

NOMUS_sygnet_CMYK

Właśnie na FB ruszyła strona projektu za który odpowiadam, czyli NOMUS Nowe Muzeum Sztuki w Gdańsku . Liczę więc na lubienie ale też zaglądanie tutaj, bo to tu pisać będę więcej o kuchni projektu a nie tylko o sprawach oficjalnych i instytucjonalnych.  Muzeum nie powstaje z dnia na dzień, chwilę to jednak potrwa, jednak jesteśmy znacznie bliżej niż w dniu, gdy zaczynałam pisać o tym na blogu.

Pracujemy jeszcze nad wieloma sprawami na zapleczu – podejmujemy starania o ewentualne budynki na siedzibę muzeum, analizujemy ich specyfikę i przydatność, pracujemy koncepcyjnie, odwiedzamy inne instytucje i wystawy, nawiązujemy kontakty, dokonujemy ewaluacji istniejących zbiorów oraz wspieramy merytorycznie i logistycznie akcję nowych zakupów do kolekcji.

No i pomału wychodzimy z cienia – pokazujemy naszą nazwę i logo. W główce posta dziś sygnet logotypu naszego nowego muzeum w budowie, pełną wersję można zobaczyć na stronie FB. Projektowała Ania Witkowska, gdańska artystka i projektantka graficzna.

A już 10 października o godz. 12.00 w Pałacu Opatów – siedzibie oddziału Sztuki Nowoczesnej MNG – mój wykład o tegorocznych wystawach – Documenta w Atenach i w Kassel oraz Skulptur Projekte w Munster, adresowany głownie do pracowniczek i pracowników MNG ale otwarty dla publiczności. To pierwszy z szeregu zaplanowanych na tę jesień wykładów o muzeach, kolekcjach i wystawach sztuki współczesnej przygotowujących publiczność i zespół na powstanie nowego oddziału.  Niedługo zaczną do nas przyjeżdżać goście z innych miast. Zapraszam!

2 thoughts on “NOMUS w budowie i inne sprawy

1. Pingback: Uniezwyklenie – Open City w Lublinie – Pilne Muzeum