Zapraszam na wykład publiczny NOMUS w Pałacu Opatów

IMG_1760

Zaczynamy serię spotkań przygotowujących zespół MNG do rozpoczęcia współpracy przy projekcie NOMUS – Nowego Muzeum Sztuki w Gdańsku. Już we wtorek 10 października opowiem o obejrzanych w tym roku wystawach – Documenta w Atenach i Kassel pod artystyczną opieką Adama Szymczyka oraz Skulptur Projekte w Munster a także o tym, co z nich wynika. Wprawdzie adresatami wykładu są zawodowcy, ale miło nam będzie widzieć także artystów oraz zainteresowaną sztuką publiczność.

Zapraszam więc o 12.00 we wtorek do Sali Muzycznej w Pałacu Opatów – Oddziale Sztuki Nowoczesnej MNG. Będą obrazki – te co poniżej oraz inne – oraz rzeczy do oglądania w realu.

A już 24 października o kolekcjach, za które odpowiadają będą mówić Hanna Wróblewska – dyrektorka Zachęty Narodowej Galerii Sztuki oraz Jarosław Suchan – dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi. 9 listopada zaś odwiedzi nas Joanna Mytkowska – dyrektorka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Już niedługo kompletna lista wydarzeń do końca roku oraz strona internatowa NOMUS. Póki co zapraszam na NOMUSowego Facebooka.